Zapięcia łańcuszków

Zapięcia stosowane w łańcuszkach to zapięcia zwane karabińczyk, federing, toggle czy zatrzask.

Karabińczyk to zapięcie o klasycznym kształcie w którym oczko do przewleczenia łańcuszka ukryte jest za zasłonką. To jedno z najbardziej uniwersalnych zapięć. Sprawdzi się zarówno w delikatnych, kobiecych projektach jak i przy rzemieniach. Takie zapięcie jest idealne do łańcuszków i linek – dostępne w wielu różnych rozmiarach. Wielkość karabińczyka dobierana jest w zależności od splotu danego łańcuszka.

Zapięcie typu Federing. Działa na podobnej zasadzie, jak karabińczyk z tym, że jest zawsze okrągłe. Również jest uniwersalne i sprawdza się w każdej biżuterii.

Zapięcie typu Toggle. Występuje w wielu odmianach i kształtach, daje bardzo szerokie możliwości i często samo w sobie jest ozdobą. Toggle składają się z 2 części – patyczka oraz większego kształtu w którym blokuje się patyczek. Jeśli obawiasz się, że zapięcie będzie się rozpinało – nie będzie!

Zapięcie z końcówką – haczyk to bardzo wygodne zapięcie, ponieważ nie wymaga dodatkowych kółeczek zaciskowych – rzemienie lub sznurki wkleja się bezpośrednio w samo zapięcie. Lepiej sprawdzi się przy wisiorze niż bransoletce ze względu na łatwość odpinania i zapinania go.

Zapięcie z zatrzaskiem. Jeśli cenisz wygodę a jednocześnie niepokoisz się o zapięcie – wybierz model zatrzaskiwany – nie powinno się ono samoistnie rozczepić.

Zapięcie magnetyczne. Występuje w różnych kształtach i rozmiarach. Jego cechą charakterystyczną są wmontowane w obie części zapięcia magnesy, które utrzymują zapięcie w całości. Bardzo praktyczne szczególnie dla osób, które nie lubią „bawić się” w zapinanie.

Zapięcie magnetyczne kulka. Zapięcia magnetyczne występują w różnych kształtach, ponieważ są dość duże mogą same pełnić rolę ozdoby, np być wysadzane kryształkami lub w szczególnym, ozdobnym kształcie.

Zapięcie typu „S”. Wygodne zapięcie, które przede wszystkim sprawdzi się przy wisiorach. Dzięki ich ciężarowi haczyk nie wysunie się z żadnej strony a jednocześnie zawieszkę można ubrać samodzielnie.

 Zapięci rozsuwane z pętlami/. Pętelki doskonale sprawdzają się przy grubszych bransoletach wykonanych z osobnych rzemieni, sznurków czy łańcuszków. Dzięki tej konstrukcji nie przemieszczają się i projekt pozostaje niezmienny.